Twoja-Kasa.eu

Elzab K1 Slim Online – gdy kasa fiskalna online staje się naprawdę kompaktowa

Elzab K1 Slim Online - przenośna kasa fiskalna

Fiskalne trendy pokazują, że przedsiębiorcy naprawdę cenią mobilne technologie sprzedaży. Kierowani różnymi potrzebami, chętnie sięgają zwłaszcza po nieduże kasy rejestrujące. I choć skojarzenia z popularnymi smartfonami zdarzały się już wcześniej, pojawił się na rynku model, który raczej jako pierwszy aż tak bardzo przypomina powszechnie stosowane urządzenia przenośne. Tym modelem jest kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online. Co dokładnie ma ona do zaoferowania i gdzie się sprawdzi?

Dlaczego dla wielu przedsiębiorców „mobilnie” znaczy lepiej?

Kiedyś użytkownicy kas rejestrujących nie mieli zbytniego wyboru. Byli skazani na urządzenia pokaźnych rozmiarów, które ani nie grzeszyły pięknością, ani też nie pozostawiały wątpliwości co do swojej „przysadzistej stacjonarności”. Ale to już zdecydowana przeszłość, bowiem nie tylko te modele zyskały znacznie zgrabniejsze sylwetki. Współcześnie powstają kasy fiskalne, które z założenia umożliwiają korzystanie z nich w trybie mobilnym. Mowa o tych najmniejszych i najbardziej ergonomicznych urządzeniach, które jesteśmy w stanie zmieścić choćby w damskiej torebce czy samochodowym schowku.

Dlaczego modele te cieszą się aż taką popularnością? Z różnych względów. Po pierwsze, małe gabaryty sprawiają, że urządzenie rejestrujące z łatwością obsługuje się oburącz, bez problemu przenosi się z miejsca na miejsce czy zwyczajnie przechowuje. To idealne cechy, jeśli chodzi o pracę w terenie – handel obwoźny bądź usługi z dojazdem do klienta. Po drugie, zwykle takie technologie są przystosowane do podobnego trybu funkcjonowania. Mowa o wzmocnionej konstrukcji, odpornej na częsty transport oraz intensywniejszą eksploatację w zmiennych, nierzadko niekorzystnych warunkach. Po trzecie, takie mobilne kasy fiskalne cenią również przedsiębiorcy prowadzący punkty handlowe lub usługowe. Mowa zwłaszcza o placówkach, gdzie przestrzeni na stanowisku obsługi klientów jest niedużo. W takich warunkach kompaktowa kasa rejestrująca sprawdza się znakomicie. No i wreszcie po czwarte – za niedużymi gabarytami urządzenia wcale nie musi iść znacząco obniżona funkcjonalność. Obecnie i takie modele potrafią zaoferować liczne, atrakcyjne funkcje i rozwiązania. A ciekawym przykładem takiej technologii jest K1 Slim Online – przenośna kasa fiskalna od Elzab.

Elzab K1 Slim Online w środku i na zewnątrz

Powierzchowność to aspekt, który zdecydowanie warto omówić w kontekście nowej kasy online od polskiego producenta. Pomijając fakt niezaprzeczalnie eleganckiej, poręcznej obudowy (a przy tym solidnie wykonanej), trzeba zaznaczyć, że jej wymiary wynoszą zaledwie 155 x 82 x 27 mm. Natomiast waga… 277 g. Tak właśnie, wychodzi na to, że obecnie Elzab K1 Slim Online – najmniejsza kasa fiskalna współpracująca z CRK. Ale to nie wszystko. Jeśli chodzi o panel sterowania, jego znaczną część zajmuje obszerny, nowoczesny, trwały ekran dotykowy. W rezultacie – pod względem gabarytów, designu i sposobu obsługi – urządzenie rejestrujące przypomina dzisiejsze smartfony jak chyba żadne inne wcześniej. Zamysł projektowy, pod względem i estetycznym, i użytkowym, jak najbardziej na duży plus.

Czy jednak wygląd, konstrukcja i sam fakt występowania ekranu dotykowego to wyłączne atuty K1 Slim Online? Z pewnością nie. Co prawda, pojemność bazy towarowej – konkretnie 5 000 PLU – nie jest w tym przypadku najwyższym parametrem, niemniej często taka wartość wystarcza różnym przedsiębiorcom (zwłaszcza działającym mobilnie). Z drugiej strony, w przypadku tej kasy online można liczyć na dobrze opisane produkty i usługi oraz podzielone na różne grupy, ułatwiające np. dodawanie do nich promocji.

Warto wspomnieć, że model K1 Slim Online, występujący w różnych wariantach (Bluetooth-WiFi, Bluetooth-GPRS, wyposażony w dodatkowe porty komunikacyjne (USB), oferuje różne drogi transmisji danych do CRK czy współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Przyjazny w obsłudze panel dotykowy (5”, IPS, rozdzielczość 480 x 854 piksele) pozwala na skonfigurowanie kilkudziesięciu skrótów klawiszowych (pomocnych np. przy sprzedaży popularnych towarów bądź usług). Dodajmy do tego wygodny w użytkowaniu mechanizm drukujący (wystawiający też dokumenty z NIP-em nabywcy lub logo firmy) i akumulator, który niejednokrotnie sprawdzić się podczas pracy w terenie (w sytuacjach braku dostępu do zasilania sieciowego). W rezultacie mamy do czynienia z naprawdę kompaktową kasą fiskalną online, która znakomicie wesprze (nie tylko) mobilne działalności gospodarcze.

1 Komentarz

  1. valerian

    kasa prezentuje się super, wreszcie faktycznie pod względem konstrukcji itd. można mówić o podobieństwie ze smartfonami 😉 ALE jednak pod względem funkcjonalności bardziej przekonują mnie nowsze wydania (online) kasy Nano 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *