Twoja-Kasa.eu

Kasy fiskalne online firmy Farex – co oferują i czym się różnią?

Kasy online Farex Pro 300 i Farex Pro 600

Rynek technologii sprzedaży zasila coraz więcej urządzeń rejestrujących, zapewniających transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas. Wśród nich znajdziemy rozmaite modele, dla wielu zastosowań i typów branż. Nie tylko kosztowniejsze, bardziej zaawansowane, ale również tańsze i prostsze. Z drugiej strony te ostatnie również potrafią zaoferować parametry i funkcje, które pomogą w sprawnym oraz zgodnym z przepisami prowadzeniu ewidencji obrotu. Potwierdzeniem tego są dwie nowe kasy fiskalnej online Farex: Pro 300 i Pro 600.

Czy zawsze potrzebujemy najbardziej zaawansowanych technologii sprzedaży?

Istnieją branże czy działalności, które – ze względu na swoją specyfikę bądź warunki pracy – wymagają naprawdę zaawansowanych technologii sprzedaży. Są też przedsiębiorcy, którzy cenią bogatą funkcjonalność, oferującą szereg dodatkowych możliwości podczas zarządzania biznesem. Ale bywa też zupełnie odwrotnie. Zdarza się, że przedsiębiorca nie ma wygórowanych oczekiwań względem nabywanego urządzenia rejestrującego – zależy mu bardziej na prostszym i tańszym modelu. Oczywiście, takie rozwiązania również znajdziemy na rynku technologii sprzedaży. Dobrym przykładem są kasy fiskalne Farex – Pro 300 i Pro 600 – które z jednej strony oferują niższy koszt zakupu urządzenia, z drugiej – posiadają homologację i wymagane standardy online. Oznacza to, że zapewniają zgodne z przepisami rejestrowanie obrotu i wystawianie paragonów dla klientów detalicznych, a także poprawną, automatyczną transmisję niezbędnych danych przez internet do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). A oprócz tego kryją w zanadrzu dość korzystne parametry użytkowe oraz inne, praktyczne funkcje.

Niedrogie, a funkcjonalne – co oferują kasy fiskalne Farex?

Trzeba przyznać, że Farex Pro 300 i Farex Pro 600 to pod różnymi względami dość podobne do siebie kasy fiskalne. Jednak pod względem pewnych parametrów i rozwiązań występują pomiędzy nimi różnice, która dla konkretnych przedsiębiorców mogą okazać się kluczowe. Zacznijmy jednak od cech wspólnych i zarazem kwestii raczej najważniejszej. Oba modele spełniają wymogi techniczne systemu fiskalizacji online. Oznacza to, że umożliwiają współpracę z terminalami płatniczymi, posiadają pamięć chronioną (przechowującą w cyfrowej postaci ważną dokumentację, np. raporty dobowe czy kopie wystawionych paragonów), a zwłaszcza gwarantują internetową komunikację z CRK. W obu kasach fiskalnych online występuje taka sama sytuacja, czyli opcja transmisji przewodowej, za pośrednictwem interfejsu Ethernet, a po rozbudowaniu o rozwiązanie GSM lub Wi-Fi – także bezprzewodowej.

Jeśli chodzi o inne cechy urządzeń rejestrujących Farex, to pozwalają one na zaprogramowanie dość dużej bazy towarowej jak na tego typu modele. Mówimy bowiem o możliwości zdefiniowania nawet 100 000 pozycji PLU dla konkretnych produktów bądź usług. Ponadto, zarówno Pro 300, jak i Pro 600, charakteryzują się niedużymi gabarytami i ergonomiczną, estetyczną konstrukcją. Choć już w tym aspekcie da się dostrzec subtelne różnice. Tych jest nieco więcej, jednak dotyczą one głównie wysokości parametrów w ramach rozwiązań obecnych w obu technologiach sprzedaży.

Przykładowo, w jednym i drugim przypadku znajdziemy łatwy w obsłudze i sprawnych mechanizm drukujący. Natomiast w Pro 300 zastosujemy rolkę papieru termicznego o długości 20 m, zaś w Pro 300 – nawet 45 m. Obie kasy online dysponują też dodatkowymi, rozmaitymi złączami komunikacyjnymi. Jednak w porównaniu do pierwszej (USB, 3 x RS-232, PC), druga posiada więcej portów typu RS-232. Podobnie wygląda sytuacja z przyciskami funkcyjnymi. Klawiatura Pro 600 oferuje ich więcej, a te świetnie przydają się do wykorzystania np. w celu szybkiej sprzedaży wybranych elementów oferty czy wygodniejszego wystawienia raportu dobowego. Warto też wspomnieć, że – w sytuacji nagłej awarii prądu – kasy rejestrujące Farex oferują opcję skorzystania z zasilania bateryjnego. Tymczasem akumulator Pro 300 ma pojemność 2200 mAh, natomiast Pro 600 – 4400 mAh, czyli dwukrotnie większą. Dobrze jest mieć na względzie te różnice, jednak trzeba przyznać, że jak na urządzenia fiskalne online – są one niedrogie, a przy tym dostarczają praktycznych funkcjonalności, np. w zakresie obsługi asortymentu czy współpracy z peryferyjnymi technologiami sprzedaży.

1 Komentarz

  1. Warion

    rzeczywiście, kasy te wydają się tańszą, prostszą, ale pewnie dla niejednego przedsiębiorcy ciekawą alternatywą…ciekawe jakim zainteresowaniem się cieszą. no i jak się sprawdzają w działaniu??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *