Twoja-Kasa.eu

Błyskawiczny wydruk paragonów to żadne wyzwanie!

Na czym głównie polega korzystanie z urządzenia fiskalnego? Oczywiście na wystawianiu i wydawaniu paragonów. Współcześnie postęp zaszedł tak daleko, że dostępne na polskim rynku kasy i drukarki oferują wiele udogodnień w tym zakresie. Chodzi tutaj przede wszystkim o nowoczesne modele, które zapewniają błyskawiczną i wygodną pracę.

Jak działa mechanizm termiczny?

W dzisiejszych czasach kasy i drukarki fiskalne posiadają mechanizmy termiczne, przy użyciu których wystawiają paragony oraz inne dokumenty, np. raporty dobowe i miesięczne, kwity, faktury VAT. Co za tym idzie, we wspomnianych urządzeniach stosuje się tylko 1 rodzaj materiału eksploatacyjnego – rolkę papieru termoczułego. Dzięki temu nie trzeba używać ani taśmy barwiącej, ani tuszu czy też tonera. Natomiast sam zadruk powstaje za sprawą głowicy termicznej – wytwarzane przez nią ciepło zmienia kolor papieru termoczułego w konkretnych miejscach.

Szybkość wydruku i inne parametry

Jednym z głównych parametrów wydruku jest szybkość. W tym przypadku dużo zależy od indywidualnych możliwości konkretnego urządzenia. Natomiast jednym z najszybszych modeli na rynku jest DF-1 FV marki Innova. Oferuje on wystawianie paragonów z maksymalną prędkością 72 linii tekstu na sekundę!

Na przykładzie tej drukarki fiskalnej widać również, jakie jeszcze parametry są istotne. Urządzenie zapewnia stosowanie rolek papieru termicznego o długości aż 90 m, więc nie trzeba zbyt często przerywać pracy, aby wymienić materiał eksploatacyjny. Ponadto, Innova DF-1 FV obsługuje 2 szerokości wydruku – 57 lub 80 mm. Dzięki temu użytkownik może dostosować wygląd dokumentów do potrzeb przedsiębiorstwa.

Co może się znaleźć na paragonie fiskalnym?

Poza parametrami mechanizmu termicznego, warto także wspomnieć o innych funkcjonalnościach współczesnych urządzeń fiskalnych. Pozwalają one bowiem na umieszczanie różnych rzeczy na dokumentach. I nie chodzi tutaj jedynie o długie nazwy towarów bądź usług… Wiele modeli umożliwia chociażby drukowanie paragonów, na których będą się znajdowały grafiki (np. logo przedsiębiorstwa), kody kreskowe, NIP nabywcy.

 

Jak widać, mechanizm termiczny jest tym elementem urządzenia fiskalnego, który może realnie wpłynąć na wygodę i szybkość pracy. Co więcej, jeżeli zależy nam na modelu do intensywnej pracy, z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na technologię wydruku.

2 Komentarzy

  1. Kalisz

    Innova może nie jest NAJWIĘKSZYM producentem, ale drukarki DF-1 spotyka się dosyć często. I o czymś to świadczy 😉

  2. loli

    bo tu bardziej chodzi o działanie niż o zajebisty wygląd jak u niektorych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *