Twoja-Kasa.eu

Novitus Nano E – mała, lecz funkcjonalna

Na rynku fiskalnym, tak jak w pozostałych branżach, często mamy do czynienia z produktami ponadczasowymi i kultowymi. W przypadku rozwiązań technologicznych, które służą do prowadzenia sprzedaży, za taki produkt uchodzi niewątpliwie kasa rejestrująca Novitus Nano E. Urządzenie to jest dostępne w naszym kraju od wielu lat i nadal cieszy się zainteresowaniem oraz poważaniem polskich przedsiębiorców. Dziś sprawdzimy, co o tym decyduje.

Gabaryty, wykonanie i design

W momencie swojej premiery, kasa fiskalna Nano E z pewnością urzekała wyglądem, gabarytami, małą wagą oraz jakością wykonania. I co najważniejsze, do dziś nic się w tej kwestii nie zmieniło! Urządzenie marki Novitus nadal jest jednym z najmniejszych i najlżejszych na polskim rynku. Natomiast jego ergonomiczna konstrukcja stanowi inspirację do tworzenie innych kas rejestrujących.

O jakich gabarytach mowa? Konkretnie prezentują się one tak: 58 x 94 x 229 mm (wysokość, szerokość, długość) oraz 650 g. Poza tym, zastosowana w modelu Nano E klawiatura została pokryta warstwą silikonu, co gwarantuje większą odporność na wnikanie pyłu oraz zalanie urządzenia. I wreszcie – kasa jest dostępna w 2 wariantach kolorystycznych (ciemniejszym lub jaśniejszym).

Kopia paragonów w formie cyfrowej

Niewiele osób jeszcze o tym pamięta, ale Novitus Nano E była pierwszą mobilną kasą fiskalną, w której znalazł się moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzisiaj wspomniane rozwiązanie technologiczne jest już oczywiście standardem. Można wręcz odnieść wrażenie, że przechowywanie kopii paragonów w formie papierowej przechodzi powoli do lamusa. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – archiwizacja cyfrowa jest wygodniejsza, oszczędniejsza oraz zdecydowanie bezpieczniejsza dla istotnej dokumentacji. I nie wymaga przeznaczenia osobnego miejsca do składowania papierowych wydruków… Same plusy 😉

Parametry kasy Nano E

Na jakie parametry użytkowe mogą liczyć podatnicy, którzy zdecydują się korzystać z kasy fiskalnej Nano E? Urządzenie pozwala na zdefiniowanie bazy PLU o wielkości 3 000 pozycji towarowych. Każdy element asortymentu, który wprowadzimy do pamięci tego modelu, może mieć nazwę o maksymalnej długości 40 znaków. Jak widać, kasa zapewnia jednoznaczne zidentyfikowanie produktów oraz usług.

W urządzeniu zastosowano wydajny mechanizm termiczny, który wykorzystuje rolki papieru o długości 30 metrów. W grupie mobilnych/małych kas rejestrujących to naprawdę bardzo dobry wynik. Prędkość wydruku wynosi natomiast 14 linii tekstu na sekundę. Nie jest to może najszybsze urządzenie na rynku, ale nadal oferuje sprawne wydawanie paragonów fiskalnych.

Novitus Nano E gwarantuje również wygodną pracę. Kasa została bowiem wyposażona w alfanumeryczną klawiaturę, na której można zaprogramować 8 skrótów klawiszowych. Ponadto, w urządzeniu znalazło się miejsce dla 2 podświetlanych ekranów LCD – po jednym dla kasjera oraz klienta. Obydwie strony transakcji mają więc zapewniony stały dostęp do czytelnych komunikatów.

Współpraca z innymi urządzeniami

Novitus Nano E jest oczywiście mała kasą fiskalną. Co za tym idzie, urządzenie często bywa wykorzystywane podczas handlu mobilnego – sprzedaży obwoźnej bądź przy dojeździe do klienta. Niemniej, model ten można równie z powodzeniem stosować w punkcie stacjonarnym. A decyduje o tym m.in. obecność 2 interfejsów komunikacyjnych: USB oraz RS-232. To dzięki nim kasa może współpracować z innymi elementami rozwiązania systemowego, np. z komputerem, terminalem komputerowym, skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, szufladą na pieniądze czy też terminalem do kart płatniczych. Ciekawostka: wyposażeniem dodatkowym do Nano E jest moduł Bluetooth, który służy do bezprzewodowej wymiany danych.

 

Tutaj można się zapoznać z opisem Novitus Nano E oraz pełną specyfikacją techniczną urządzenia. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej kasy fiskalnej, zachęcamy również do zadawania pytań w komentarzach pod wpisem.

3 Komentarzy

 1. move

  Gdyby tylko miała więcej klawisy funkcyjnych byłaby idealna.
  cała reszta to faktycznie same plusy

 2. Rocky

  Myślałem właśnie o tej kasie. I ten tekst chyba mnie przekonał. Dzięki wielkie.
  Pozdrawiam
  R.

 3. Igor

  przyznam szczerze ze nie spodziewalem sie kilka lat temu ze to bedzie taki hit 🙂
  do dzis nano jest warte swojej ceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *