Twoja-Kasa.eu

Terminale komputerowe POS – sprawdź 3 nasze propozycje!

Terminale komputerowe dla firm

Postanowiliśmy, że w dzisiejszym wpisie zapoznamy Was z kilkoma modelami terminali komputerowych. Artykuł będzie więc dotyczył komputerów stacjonarnych typu POS, czyli takich modeli, w których w jednej obudowie zmieszczono wszystkie elementy – zarówno podzespoły, jak i wyświetlacz. Wspomniane urządzenia są powszechnie kojarzone ze stanowiskami obsługi klientów w sklepach czy hipermarketach. Nie oznacza to jednak, że terminale komputerowe nie znajdują zastosowania w innych działalnościach.

Komputery typu POS – kilka dodatkowych słów wstępu

Jak za chwilę się przekonacie, do dzisiejszego zestawienia wybraliśmy urządzenia różnych producentów: Hisense, Elzab oraz Elo. Jesteśmy równocześnie w pełni świadomi tego, że to nie wyczerpuje ofert dystrybutorów technologii sprzedaży. Terminale komputerowe POS są również produkowane przez Novitus czy Wincor Nixdorf (a także wiele innych firm). Nasz wybór wydaje się jednak najbardziej reprezentatywny dla omawianej kategorii produktowej. A jeżeli chcecie poznać szerszą ofertę terminali komputerowych, zapraszamy do sklepu internetowego czołowego dystrybutora – o tu.

Hisense HK560

Nasze zestawienie zaczynamy od propozycji marki Hisense. Postawiliśmy konkretnie na model HK560, w którym zastosowano m.in. panel dotykowy o wielkości 15,6” (wykonany w technologii Projected Capacitive), dysk twardy SSD o pojemności 128 GB, 4 GB pamięci operacyjnej oraz wydajny procesor Intel Bay Trail Quad Core Celeron J1900 2.0 GHz. Terminal komputerowy Hisense oferuje też spory wybór interfejsów komunikacyjnych. Do dyspozycji użytkownika jest tutaj kilka portów USB (w tym USB 3.0), 3 x RS-232 czy złącze sieciowe Ethernet. Dzięki temu do Hisense HK560 bez problemu podłączymy kilka urządzeń peryferyjnych równocześnie. Ponadto, ten komputer POS jest często oferowany albo z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsfot Windows, albo bez żadnego softu (do indywidualnej konfiguracji oprogramowania przez użytkownika).

Elzab P12 Plus Pro

Spójrzmy teraz na produkt polskiego producenta technologii sprzedaży, czyli firmy Elzab. W modelu P12 Plus Pro również otrzymamy 15-calowy ekran dotykowy, który wykonano w technologii pojemnościowej. Ten terminal komputerowy, w porównaniu z poprzednikiem, cechuje się jednak znacznie wyższą wydajnością. Przekłada się to też oczywiście na jego cenę u dystrybutora technologii sprzedaży… Wracając jednak do konkretów, w Elzab P12 Plus Pro znajdziemy: procesor Intel i5-7200U 2.5 GHz, dysk SSD o pojemności 256 GB i aż 8 GB pamięci RAM. Co więcej, urządzenie posiada bardzo wiele interfejsów komunikacyjnych: 4 x RS-232, 6 x USB, Ethernet, HDMI. Cechą charakterystyczną tego modelu jest również zwiększona szczelność przedniej części obudowy. Odporność na wnikanie kurzu czy niekorzystne działanie wilgoci potwierdza w tym przypadku wysoka norma IP-65.

Elo 17X

Elo to również uznana marka na polskim rynku technologii sprzedaży. A już zwłaszcza w dziedzinie komputerów POS oraz monitorów dotykowy. Trudno więc, by w naszym zestawieniu zabrakło miejsca dla urządzenia wspomnianego producenta. Ponadto, wybraliśmy w sumie coś niestandardowego, bo, jak sama nazwa wskazuje, model 17X jest wyposażony w 17-calowy panel dotykowy. Nie możemy jednak przecież wykluczyć, że część przedsiębiorców będzie poszukiwała większej przestrzeni roboczej, prawda? Elo 17X zasługuje też na uwagę z innych względów. To przede wszystkim nowoczesny terminal komputerowy POS, który oferuje wybór konkretnych podzespołów – zarówno standardowych, jak i takich o zwiększonej wydajności. Poza tym, model 17X, podobnie do innych komputerów tej marki, jest objęty 36-miesięczną gwarancją producenta.

 

Z naszej strony to tyle 😉 Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o powyższych propozycjach. Nie obrazimy się też, jeżeli sami podrzucicie interesujące modele komputerów POS. Dobrej technologii nigdy za wiele!

1 Komentarz

  1. uli

    trzeba przyznać, że każdy z opisanych modeli prezentuje się bardzo ciekawie pod względem podzespołów, funkcjonalności i dostępnych rozwiązań, zwłaszcza nr 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *