Twoja-Kasa.eu

Drukarka D10 – kolejne przełomowe urządzenie marki Elzab?

Pojawienie się drukarki fiskalnej z tak obszernym panelem dotykowym musiało być kwestią czasu. Rynek technologii sprzedaży podąża bowiem za rozwiązaniami, które są znane z innych branż. Nie jest to jednak ślepe naśladownictwo… Dzięki temu w Elzab D10 znalazło się wiele funkcjonalności, które mają realne przełożenie na wygodę i szybkość pracy. Pora przyjrzeć się bliżej tej drukarce fiskalnej.

Kolorowy ekran dotykowy TFT

W drukarce D10 zastosowano ekran dotykowy, który część czytelników może kojarzyć z innego urządzenia marki Elzab. Chodzi oczywiście o kasę rejestrującą K10, obecną na polskim rynku mniej więcej od 2013 roku. Innymi słowy, było to na tyle dobre rozwiązanie technologiczne, że postanowiono skorzystać z niego w drukarce fiskalnej. Warto przypomnieć, czym konkretnie wyróżnia się ten panel dotykowy.

Po pierwsze, kolorowy ekran D10 posiada przekątną 4,3”. Dzięki temu urządzenie oferuje dostęp do obszernego interfejsu użytkownika. Po drugie, panel dotykowy tego modelu jest odporny na zarysowania, wnikanie pyłu czy też zalanie wodą. Po trzecie, wyświetlany obraz można tutaj dostosować do potrzeb właściciela Elzab D10.

Praca z ogromnym asortymentem

Elzab D10, jak na drukarkę fiskalną przystało, doskonale radzi sobie z obsługą ogromnego asortymentu. Co za tym idzie, stosowanie tego urządzenia umożliwia dopełnienie obowiązku jednoznacznej identyfikacji wszystkich produktów bądź usług. Jeżeli chodzi o konkretne parametry użytkowe, model D10 będzie pracował z bazą towarową o maksymalnej pojemności 300 000 PLU. Produkty i usługi należy oczywiście zdefiniować wcześniej w programie komputerowym do zarządzania sprzedażą. Ponadto, drukarka zapewnia wystawianie paragonów z długimi nazwami elementów oferty – nawet do 42 znaków + 3 linie opisu.

Komunikacja w systemie sprzedaży

System sprzedaży oparty m.in. na drukarce fiskalnej Elzab D10? Takie rozwiązanie jest nie tylko możliwe, ale wręcz wskazane 😉 Decyduje o tym przede wszystkim obsługa rozmaitych interfejsów komunikacyjnych. Standardowo urządzenie posiada 2 porty USB: jeden typu mini, zaś drugi A. Niemniej, drukarkę można również zamówić w wersji z dodatkowym modułem Wi-Fi bądź Bluetooth. Dzięki temu model D10 zaoferuje bezprzewodową wymianę danych z innymi elementami systemu sprzedaży, np. z laptopem lub komputerem stacjonarnym.

Kolejną „systemową” zaletą drukarki marki Elzab jest obsługa aż 3 protokołów komunikacyjnych, m.in. Thermal. W największym skrócie, zapewnia to kompatybilność ze zdecydowaną większością programów komputerowych dla firm, które są aktualnie dostępne na polskim rynku.

Konstrukcja i wymiary drukarki fiskalnej

Na koniec wspomnijmy jeszcze o kwestii, która ma duże znaczenie dla wielu krajowych przedsiębiorców. Mianowicie, o gabarytach i jakości wykonania Elzab D10. Jest to tym bardziej warte podkreślenia, gdyż drukarka wyróżnia się naprawdę małymi wymiarami – tylko 190 x 95 x 70 mm (głębokość, szerokość, wysokość) – oraz wagą zaledwie na poziomie 0,65 kg. Co za tym idzie, urządzenie doskonale leży w dłoni, jest łatwe do przewożenia i nie zajmuje wiele miejsca na stanowisku obsługi klientów.

Cechą charakterystyczną D10 jest również solidna i elegancka konstrukcja. W drukarce tej, podobnie jak w kasie K10, zastosowano bowiem ergonomiczną, dwukomponentową obudowę. To dzięki niej obydwa urządzenia są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy też niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Elzab D10 można z pełną odpowiedzialnością uznać za przełomowe urządzenie fiskalne. Drukarki fiskalnej z tyloma funkcjonalnościami, a przy okazji tak małej, jeszcze w Polsce nie było. Pod tym adresem można się zapoznać ze szczegółowym opisem tego modelu. Zachęcamy – Elzab D10 to naprawdę dobry wybór! 😉

3 Komentarzy

 1. 79jan

  To naprawdę ciekawe – zmieścili tyle elektroniki w tej samej obudowie co ma K10.
  Słowa uznania!

 2. bohen

  z wyglądu też prezentuje się lepiej
  ciekawe też jak działa to wi-fi albo bleutooth

 3. Aleks B.

  Mójh D10 działa na USB (z laptopem) i jestem zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *