Twoja-Kasa.eu

Kieszonkowy czytnik kodów kreskowych od Zebex

Duży wybór urządzeń, które wykorzystuje się do wykonywania codziennych obowiązków w pracy, nie powinien już nikogo dziwić. I co najważniejsze, w przypadku technologii sprzedaży nie chodzi jedynie o różnego rodzaju kasy oraz drukarki fiskalne. Do dyspozycji przedsiębiorców jest również szeroka oferta skanerów kodów kreskowych, m.in. modele o naprawdę niewielkich gabarytach i małej wadze.

Czy da się stworzyć mniejszy czytnik?

Aktualnie jednym z najmniejszych i najlżejszych skanerów jest model Z-3250 BT marki Zebex. Wymiary tego urządzenia to tylko 97 x 40 x 23 mm. A na tym nie koniec, gdyż wspomniany czytnik waży jedynie 76,3 g! Pytanie jednak, czy tak zminiaturyzowane rozwiązanie technologiczne może być nadal funkcjonalne i praktyczne? Zebex Z-3250 BT udowadnia, że tak! Co więcej, kompaktowa konstrukcja tego skanera jest odporna na upadki z wysokości 1,2 m oraz zapewnia szczelność na poziomie IP-43.

Bezprzewodowa komunikacja z innymi urządzeniami

Biorąc pod uwagę kompaktowe gabaryty Zebex Z-3250 BT, trudno się dziwić, że mamy tutaj do czynienia z przenośnym skanerem kodów kreskowych. Omawiane urządzenie obsługuje po prostu komunikacyjne Bluetooth i może dzięki temu funkcjonować w zasięgu radiowym – nawet do 100 m! Ponadto, pozyskiwanie danych jest w tym przypadku możliwe również poza wspomnianą odległością. Model Z-3250 BT zapamięta wtedy odczytane kody kreskowe, a następnie, gdy już znajdzie się w odpowiednim zasięgu, prześle je dalej. Dodatkowym wsparciem dla pracy mobilnej jest też obecność wydajnego akumulatora, który zapewnia wykonywanie obowiązków nawet przez 80 godzin (przy pełnym naładowaniu).

Parametry związane ze skanowaniem

Skanowanie kodów kreskowych będzie oczywiście głównym zadaniem Zebex Z-3250 BT. Co w tym obszarze ma do zaoferowania kieszonkowy czytnik? Przede wszystkim pełną obsługę jednowymiarowych kodów kreskowych, m.in. GS1 DataBar. Na uwagę zasługuje także fakt, że maksymalna odległość, w której może się znajdować odczytywany obiekt, wynosi tutaj 315 mm. Ponadto, model Z-3250 BT informuje o prawidłowym pozyskaniu danych na 2 sposoby: świetlny oraz dźwiękowy. To duże ułatwienie przy skanowaniu wielu kodów kreskowych w krótkim czasie.

Czy warto sięgnąć po taki skaner kodów?

Na przykładzie czytnika marki Zebex doskonale widać, że miniaturyzacja urządzeń elektronicznych nie wiąże się wcale z ograniczaniem funkcjonalności. Model Z-3250 BT nie jest oczywiście najbardziej zaawansowanym skanerem kodów kreskowych na rynku. To raczej proste w obsłudze i praktyczne urządzenie, które zaoferuje duży komfort pracy.

1 Komentarz

  1. ciekawostka...

    Kurczę, różne rozwiązania sprzedażowe już widziałem, ale czegoś takiego jeszcze nie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *