Twoja-Kasa.eu

Kasa fiskalna z tabletem i aplikacją chmurową

Novitus next to najnowsza propozycja polskiego producenta, który słynie z tworzenia funkcjonalnych i intuicyjnych w obsłudze kas fiskalnych. Wspomniane urządzenie posiada nie tylko programowalną klawiaturę, ale także obszerny tablet z panelem dotykowym. Żeby tego były mało, modelem tym można zarządzać przy użyciu systemu operacyjnego Android bądź aplikacji chmurowej NoviCloud.

7-calowy panel dotykowy

Ekrany dotykowe nie są nowością w polskiej branży fiskalnej. Rozwiązania tego typu pojawiały się wcześniej zarówno w kasach, jak i drukarkach rejestrujących. Niemniej, next jest pierwszym modelem, który został wyposażony w tablet z obszernym panelem dotykowym. Różnica jest w tym przypadku znacząca, gdyż wspomniana technologia zapewnia nie tylko intuicyjną obsługę, ale także zarządzanie funkcjami kasy przy użyciu systemu operacyjnego Android. Co więcej, oprogramowanie to oferuje również dostęp do przydatnych narzędzi, m.in. skrzynki mailowej, kalendarza oraz kalkulatora.

Dużą zaletą panelu dotykowego, który znalazł się w Novitus next, jest możliwość zdefiniowania interfejsu sprzedażowego. Chodzi tutaj o skonfigurowanie wyświetlanych opcji, dostosowanie kolorów czy też przypisanie poszczególnych funkcji do konkretnych pól na ekranie. Poza tym, model next posiada klawiaturę z programowalnymi przyciskami. W kasie marki Novitus można więc zdefiniować do 97 skrótów klawiszowych (85 na ekranie dotykowym + 12 na klawiaturze).

Współpraca z urządzeniami peryferyjnymi

Novitus next może oczywiście funkcjonować w firmie samodzielnie. Jednakże, model ten równie dobrze poradzi sobie podczas współpracy z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, np. z wagą elektroniczną, skanerem kodów, szufladą kasową oraz terminalem płatniczym. Jest tak, ponieważ kasa marki Novitus obsługuje różnorodne standardy komunikacji: RS-232, USB oraz Ethernet. Poza tym, model next można wyposażyć w zewnętrzny moduł Wi-Fi lub modem GSM – do bezprzewodowej wymiany danych.

Kasa fiskalna z dostępem do aplikacji chmurowej

Kasa fiskalna Novitus next

Kasa fiskalna, która współpracuje z dedykowaną aplikacją chmurową, to kolejna nowość dostępna w Novitus next. Narzędzie NoviCloud zapewnia m.in. zdalne definiowane produktów i usług, nadzorowanie wielu punktów handlowo-usługowych, analizowanie efektów sprzedaży oraz kontrolowanie stanów magazynowych. Najważniejsze wydaje się jednak to, że wykonywanie wszystkich wspomnianych czynności będzie możliwe z dowolnego miejsca, w którym istnieje dostęp do internetu. Warto również wspomnieć, że aplikacja NoviCloud działa w różnych przeglądarkach internetowych.

Dowolna liczba pozycji towarowych

Wielkość bazy PLU to jeden z najważniejszych parametrów każdego urządzenia fiskalnego. Od pojemności kasy zależy przecież to, ile produktów bądź usług będzie można w niej zdefiniować. Dlaczego w ogóle o tym wspominamy? Odpowiedź jest prosta – bo w Novitus next nie ma limitu programowalnych pozycji towarowych. Użytkownik urządzenia będzie mógł skonfigurować dowolną liczbę elementów asortymentu, a każdemu z nich przypisze nazwy o maksymalnej długości 40 znaków. Należy podkreślić, że nieograniczona liczba pozycji PLU to naprawdę duża innowacja w skali całej branży fiskalnej. Na chwilę obecną żadne inne urządzenie nie oferuje podobnej funkcjonalności.

1 Komentarz

  1. władca_kas

    to już nie pierwszy tekst, jaki czytam w sieci na temat tej kasy i muszę przyznać, że coraz bardziej jestem na nią zdecydowany! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *