Twoja-Kasa.eu

Novitus Link Online – nowa kasa fiskalna od znanego producenta, łącząca się z CRK

Novitus Link Online - kasa fiskalna

Choć nowy system fiskalizacji funkcjonuje stosunkowo od niedawna, na rynku technologii sprzedaży znajdziemy już trochę urządzeń rejestrujących online. Wciąż jednak czołowi producenci zdają sobie sprawę, że trzeba go zasilać kolejnymi rozwiązaniami łączącymi się przez internet z CRK – nie tylko znanymi wcześniej i odpowiednio zmodernizowanymi, ale również całkowicie nowymi. I właśnie nadarza się okazja, aby przyjrzeć się jednemu z najświeższych modeli, czyli Link Online od Novitus. Kto i co konkretnie może zyskać dzięki tej kasie rejestrującej?

Kasa fiskalna od Novitus i standardy w rytmie Online

Coraz więcej przedsiębiorców rozgląda się za urządzeniami funkcjonującymi w ramach nowego systemu fiskalizacji. Czasem wynika to po prostu z obowiązujących przepisów (np. z faktu należenia do branży objętej wymogiem wcześniejszego wdrożenia modeli online), a czasem z chęci posiadania rozwiązań dostosowanych do najnowszych standardów technologicznych (oferujących też pewne udogodnienia, w kwestiach formalnych czy użytkowych). Bez względu na rodzaj motywacji – nowa kasa od Novitus, choć może wydawać się niepozorna, wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Jak sama nazwa sugeruje, Link Online posiada cechy i funkcjonalności potrzebne do pracy w nowym systemie fiskalizacji. A zatem komunikuje się przez internet z Centralnym Repozytorium Kas. W podstawowej wersji urządzenie transmituje dane w ramach sieci komputerowej LAN, za sprawą interfejsu typu Ethernet. Istnieje jednak możliwość wyposażenia technologii sprzedaży w moduł WiFi albo rozwiązanie GSM, co zapewni bezprzewodową współpracę z CRK. Oprócz tego, kasa rejestrująca Novitus Link Online posiada pamięć chronioną (przechowującą tak ważne dane, jak raporty dobowe czy kopie paragonów, w formie cyfrowej) oraz zapewnia możliwość współdziałania z terminalem płatniczym.

Jakie możliwości skrywa kasa Novitus Link Online?

Omówiliśmy kwestie dotyczące standardów modeli online – pora zatem przejść do indywidualnych właściwości kasy fiskalnej marki Novitus. I zacząć od cech zewnętrznych, związanych z konstrukcją i wyglądem urządzenia. Link Online to model o skromnych gabarytach, przez co zapewni komfort pracy nawet na niedużych stanowiskach obsługi klientów. Jednocześnie kasa charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, o czym świadczy szczelność i dobre spasowanie elementów obudowy. Warto też wspomnieć, że Link Online wpisuje się w trendy dzisiejszych technologii sprzedaży, co oznacza, że pod względem estetycznym prezentuje się naprawdę ciekawie. Design urządzenia to zdecydowanie udane wypośrodkowanie pomiędzy oryginalnością i elegancką prostotą sylwetki, która nie wpływa niekorzystnie na ergonomię kasy. Efekt wizualny dopełnia atrakcyjne zestawienie barw, które dodatkowo występuje w 3 możliwych wariantach. Jednym słowem – do wyboru, do koloru.

A co można powiedzieć o samej funkcjonalności kasy Novitus Link Online? Urządzenie pozwala choćby na zaprogramowanie niemałej bazy towarowej, oferującej zdefiniowanie 20 000 pozycji PLU dla produktów bądź usług znajdujących się w ofercie firmy. Ponadto, oferuje atrakcyjne standardy komunikacyjne, bowiem dysponuje złączem RS-232, interfejsem Ethernet, wejściem dla szuflady kasjerskiej i aż 3 portami typu USB. Trzeba więc przyznać, że jak na, zdawałoby się, niepozorny model, potrafi przyczynić się do stworzenia całkiem sprawnego systemu sprzedaży, rozbudowanego o różne urządzenia peryferyjne. Oprócz tego, Link Online zawiera wydajny, prosty w użyciu mechanizm termiczny, wygodną w obsłudze klawiaturę z programowalnymi przyciskami funkcyjnymi (wykorzystywanymi np. do szybszej sprzedaży popularnych elementów z oferty) i przejrzyste wyświetlacze. Dodatkowo, podobnie jak inne, nowoczesne modele od Novitus, kasa fiskalna Link Online zapewnia dostęp do aplikacji NoviCloud. Dzięki temu można nie tylko przechowywać ważne dane w chmurze, ale również zarządzać opcjami urządzenia rejestrującego w sposób zdalny.

Podsumowując, Novitus Link Online wydaje się kasą fiskalną znakomitą dla mniejszych i średnich działalności handlowo-usługowych. Niech nikogo jednak nie zwiodą kompaktowe wymiary urządzenia, bowiem skrywa ono całkiem atrakcyjne opcje, takie jak całkiem pojemna baza towarowa, rozbudowane standardy komunikacyjne bądź dostęp do aplikacji chmurowej. Link Online nie oczarowuje innowacjami, jednak wydaje się prostszym, a zarazem naprawdę funkcjonalnym modelem, który odpowie na potrzeby niejednego przedsiębiorstwa.

1 Komentarz

  1. anastazy

    jak dla mnie to mimo niespecjalnej ilości bajerów ta kasa może zachęcić do zakupu wielu przedsiębiorców, ja np. mógłbym ją wybrać gdyby nie fakt, że już posiadam urządzenie. aczkolwiek może rozglądałbym się za czymś jeszcze mniejszym, bardziej mobilnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *