Twoja-Kasa.eu

Nowa kasa fiskalna marki FAWAG – co ma do zaoferowania przedsiębiorcom?

Kasa fiskalna FAWAG lite

Zapewne dla świata technologii sprzedaży pytanie postawione w tytule tekstu nie byłoby aż tak ciekawe, gdyby nie jeden istotny fakt. Jest to bowiem nowa i zarazem pierwsza kasa fiskalna tego producenta – producenta, który jak dotąd zajmował się przede wszystkim tworzeniem wag elektronicznych, przeznaczonych do różnego rodzaju przedsiębiorstw handlowo-usługowych. Czy wspomniane urządzenie rejestrujące zyska podobne uznanie, co dotychczasowe rozwiązania tej firmy?

Zgrabnie i elegancko, czyli o konstrukcji oraz wyglądzie

Jeśli chodzi o nową kasę fiskalną, to jedną z rzeczy, jakie od razu rzucają się w oczy, jest jej wzornictwo. Widać, że design modelu marki FAWAG został zaprojektowany wedle nowoczesnych standardów i trendów cieszących się popularnością na obecnym rynku technologii sprzedaży. Urządzenie cechuje ładna sylwetka, stylowy wzór i ciekawe zestawienie czerni i bieli. Jednak estetyka kasy może nasunąć pewne skojarzenia z modelami marki Posnet. Podobne wzornictwo pojawia się bowiem w przypadku takich urządzeń jak Temo HS EJ, Mobile HS EJ czy Revo. Co nie zmienia kwestii podstawowej: FAWAG lite zdecydowanie należy do tych technologii sprzedaży, które są uznawane za eleganckie. Natomiast druga rzecz, jaka zwraca uwagę (i podpowiada możliwe zastosowania), to konstrukcja urządzenia. Model marki FAWAG posiada bardzo małe wymiary, jest lekki i wygodny w obsłudze. Z łatwością można go stosować w różnych warunkach, tym bardziej, że posiada mocną i stabilną budowę.

Efektywna prostota, czyli o funkcjach i rozwiązaniach

Skoro omówiliśmy już zewnętrzną stronę modelu FAWAG lite, to warto teraz przyjrzeć się nieco temu, co ma on w środku – czyli konkretnym rozwiązaniom oraz oferowanym funkcjom. Z pewnością na uwagę zasługuje fakt, że kasa została wyposażona w elektroniczną kopię paragonów. To opcja, która niesie za sobą wiele korzyści, m.in. to, że urządzenie mogło zachować nieduże gabaryty. Ponadto, pozwala zrezygnować z konieczności gromadzenia wielu papierowych wydruków, ułatwia zarządzanie archiwizowanymi danymi (i zabezpieczanie ich) oraz zmniejsza wydatki na materiały eksploatacyjne. Oprócz tego, FAWAG lite posiada prosty w obsłudze mechanizm drukujący (typu drop-in), wydajną baterię, umożliwiającą kasie pracę przez pewien czas poza zasilaniem sieciowym, a także 16 klawiszy definiowalnych do programowania skrótów klawiszowych. Dodatkowo, współpracuje z takimi urządzeniami, jak komputer czy skaner kodów kreskowych (za pośrednictwem interfejsu USB) oraz szufladą na pieniądze.

Idealna, ale dla kogo? Czyli o zastosowaniu kasy

Model FAWAG lite stworzony jest przede wszystkim dla małych przedsiębiorstw. Świadczy o tym chociażby jeden z kluczowych parametrów, czyli baza towarowa rzędu 2 000 PLU. W tym przypadku jednak nie należy tego traktować jako ograniczenia, a raczej jako sprecyzowane przeznaczenie. Zwłaszcza, że kasa jest wyposażona w wiele innych rozwiązań, które doskonale usprawniają funkcjonowanie właśnie tego typu działalnościom. Niewielka, lekka, ale za to solidna konstrukcja, pomagająca w transportowaniu urządzenia, wydaje się być ukłonem w stronę handlu bazarowego i obwoźnego, natomiast elegancki design jest idealna do punktów usługowych, dla których wrażenia wizualne mają istotne znaczenie (np. różnego typu biura czy salony urody). Co więcej, nieduża, łatwa w obsłudze kasa fiskalna FAWAG lite z powodzeniem odnajdzie się nawet na niedużym stanowisku pracy.

1 Komentarz

  1. fgf

    no no… wygląda interesująco 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *