Twoja-Kasa.eu

Wybór i zakup kasy fiskalnej – to prostsze, niż się wydaje!

Posnet Neo XL EJ - model z segmentu kas systemowych

Obowiązujące prawo upomni się o każdy przypadek przedsiębiorcy zobligowanego do rejestrowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej. Jednak podatnicy muszą sobie jakoś poradzić w wyborze właściwej technologii sprzedaży oraz miejsca i sposobu jej zakupu. Dlatego dziś powiemy kilka słów o podstawowych kwestiach, znajdujących się na drodze do uzyskania odpowiedniego urządzenia rejestrującego.

Sprawa pierwsza, czyli wybór kasy fiskalnej

Jeśli mówimy o rynku technologii sprzedaży w dużych miastach, jak choćby o kasach fiskalnych w Warszawie, to nie musimy mieć obaw co do ograniczonego wyboru możliwości. Tych jest naprawdę bardzo dużo, do tego stopnia, że są w stanie spowodować mętlik w głowie. Jak w gąszczu tak różnorodnych rozwiązań technologicznych odnaleźć te, które „interesują” naszą firmę? To proste. Powinniśmy… odwołać się do specyfiki naszej firmy.

Zadajmy sobie pytanie, jakie jest nasze przedsiębiorstwo? Czy prowadzi sprzedaż lub świadczy usługi mobilnie, czy też stacjonarnie? Jak szerokim asortymentem dysponuje? Czy w przypadku tej działalności mówimy o małym, czy dużym natężeniu ruchu? W jakich warunkach przebiega praca oraz które rozwiązania technologiczne mogą korzystnie wpłynąć na komfort obsługi klientów? Odpowiedzi, których udzielimy, wykrystalizują obraz odpowiedniej kasy fiskalnej, której powinniśmy szukać w ofertach dostawców.

Sprawa druga, czyli gdzie zakupić kasę fiskalną

Znalezienie punktu handlowego z kasami fiskalnymi w Warszawie nie powinno nastręczać problemu. Jednak znacznie wygodniejszym i dostarczającym więcej możliwości rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z przestrzeni wirtualnej. W niej bowiem znajdziemy informacje na temat branży fiskalnej, a także wiele profesjonalnych sklepów internetowych. To kolejny bogaty wybór, z którym przyjdzie nam się zmierzyć – czym zatem się kierować? Oczywiście, zróżnicowana oferta, dostosowana do różnych branż i działalności oraz zawierająca urządzenia sprawdzonych producentów – takich jak np. Emar, Posnet, Elzab, Novitus – to coś, czym powinniśmy się kierować. Jednak bardzo ważną kwestią pozostaje fakt, gdzie znajduje się siedziba firmy sprzedającej kasy fiskalne.

Załóżmy bowiem, że prowadzimy działalność handlową we Włochach i znajdujemy sklep internetowy, którego realna siedziba jest ulokowana setki kilometrów od naszej miejscowości. Zakup na takiej stronie może spowodować długi czas realizacji wszystkim procesów – także tych związanych z prawem: fiskalizacji urządzenia, późniejszych przeglądów technicznych itd. To znowu potrafi doprowadzić do przekroczenia przepisowych terminów lub trudności finansowych (łatwo sobie wyobrazić, co się dzieje w takiej sytuacji, gdy naszą kasę dopadła niespodziewana awaria, nie mamy zapasowego modelu, urządzenie musiało trafić do serwisu, a my jesteśmy zobowiązani przerwać pracę…) Dlatego, jeśli myślimy o kasie fiskalnej pracującej na warszawskich Włochach, zdecydujmy się po prostu na ofertę warszawskiego dostawcy, położonego niedaleko naszego przedsiębiorstwa.

1 Komentarz

  1. Mirosław

    Mimo, że, jak piszecie, przyglądałem się swojej działalności, wciąż miałem pewne dylematy. Cieszę się, że trafiłem na dostawcę który doradził i pomógł mi dokonać słusznego wyboru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *