Twoja-Kasa.eu

Kasa średniego segmentu na przykładzie Novitus Sento E

Cechy kasy fiskalnej Novitus Sento E

Sformułowanie „średnia kasa fiskalna” bywa czasami mylnie interpretowane przez przedsiębiorców. Wszystko przez to, że samo słowo „średni” jest niekiedy odczytywane jako pejoratywne określenie. A okazuje się, że w przypadku kas fiskalnych dotyczy ono po prostu urządzeń, które sprawdzają się najlepiej w firmach o średniej wielkości. Co więcej, że modele te zapewniają najoptymalniejsze połączenie bogatej funkcjonalności, dobrej jakości wykonania oraz korzystnej ceny.

Zastosowanie średnich kas fiskalnych

Kasy rejestrujące średniego segmentu stanowią obecnie bardzo duży procent wszystkich urządzeń fiskalnych, które są dostępne w sprzedaży. Na wspomniane modele decydują się bowiem właściciele różnych działalności gospodarczych. W praktyce często okazuje się, że kasy tego typu są wdrażanie nie tylko w przedsiębiorstwach o średniej wielkości. Sięgają po nie również mniejsze firmy, którym zależy na zainstalowaniu technologii gotowej na szybki rozwój biznesu.

Wzorcowym przykładem kasy średniego segmentu jest Novitus Sento E. A decyduje o tym przede wszystkim funkcjonalność tego urządzenia fiskalnego. Warto zaprezentować nieco bliżej najważniejsze parametry i rozwiązania, którymi charakteryzuje się ten model. Pozwoli to bowiem lepiej zrozumieć, czym jest omawiany rodzaj kasy rejestrującej.

Novitus Sento E

Baza PLU, klawiatura, standardy komunikacji

Maksymalna pojemność bazy towarowej to z pewnością jeden z tych parametrów, które decydują o tym, czy daną kasę fiskalną warto wdrożyć w konkretnym przedsiębiorstwie. Liczba programowalnych pozycji PLU powinna być po prostu zbliżona do wielkości oferowanego asortymentu. Natomiast w przypadku modelu Sento E mamy do czynienia z bazą towarową, która będzie w stanie obsłużyć do 16 000 produktów i usług. Czy to dużo? Bez problemu znajdziemy urządzenia posiadające wyższe parametry. Nadal jednak jest to naprawdę dobry wynik, dzięki któremu model Sento E bez problemu radzi sobie ze średnim asortymentem.

Kasa fiskalna Novitus może równocześnie współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, np. czytnikiem kodów, terminalem płatniczym, wagą elektroniczną czy drukarką zamówień. Model Sento E da się też podłączyć do wielu komputerów typu POS. Predyspozycje te wynikają zaś z obecności 2 portów RS-232 oraz 2 wejść typu USB. Poza tym, prezentowana kasa posiada programowalną klawiaturę. W tym przypadku do dyspozycji użytkownika jest 28 skrótów klawiszowych, które można wykorzystać do pracy w trybie szybkiej sprzedaży lub bezpośredniego wywoływania konkretnych funkcji.

Urządzenia Novitus z kopią elektroniczną

Większość kas produkowanych obecnie przez Novitus to urządzenia z kopią elektroniczną. Dotyczy to także modelu Sento E. Wspomniana funkcjonalność jest wręcz standardem w przypadku kas średniego segmentu. Moduł elektronicznej kopii paragonów ułatwia bowiem dopełnienie formalności, które są związane z rejestrowaniem obrotu. Ponadto, za jego sprawą podatnik wydaje mniej na materiały eksploatacyjne (rolki papieru) i ma możliwość dodatkowego zabezpieczenia danych (backup dokumentacji na dysku komputera czy płycie DVD).

1 Komentarz

  1. Sebin

    Baaardzo fajna kasa, płynnie współpracująca z wieloma elementami systemu 🙂 tym mnie kupiła 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *