Twoja-Kasa.eu

Wagi elektroniczne – nie takie zwyczajne, jak by się wydawało!

Waga elektroniczna firmy CAS

Urządzenia peryferyjne, chodź bezspornie przydatne w niejednym przedsiębiorstwie, często są odbierane jako technologie schematyczne, o dość wąskiej funkcjonalności. Ale podstawowe cele użytkowe takich rozwiązań to nie wszystko! Wbrew pozorom poszczególne grupy urządzeń peryferyjnych zawierają wiele różnorodnych modeli, co też poszerza zakres ich zastosowania wobec odmiennych branż oraz działalności handlowo-usługowych. I znakomitym tego przykładem są m.in. wagi elektroniczne.

Przykłady wag elektronicznych i miejsc ich użycia

Jeśli zatrzymamy się przy stwierdzeniu, że „waga elektroniczna to po prostu urządzenie do pomiaru masy towarów i tyle” – faktycznie, wspomniane rozwiązanie może się okazać nieszczególnie atrakcyjne. Jeśli jednak przyjrzymy się temu tematowi nieco bliżej, może się okazać, że mamy dość skromny obraz tego rodzaju technologii sprzedaży. W rzeczywistości bowiem wagi elektroniczne należą do jednych z najpopularniejszych urządzeń peryferyjnych, po które chętnie sięgają różne przedsiębiorstwa handlowo-usługowe. Oczywiście, z uwagi na odmienne branże, jakie reprezentują, oraz swoją specyfikę pracy i potrzeb biznesowych, oczekują nieco innych rozwiązań w zakresie omawianych technologii sprzedaży. Stąd też na rynku znajdziemy wiele rodzajów wag, trafiających w wymagania poszczególnych przedsiębiorstw. Dla przykładu, w punktach gastronomicznych nierzadko występuje akcesorium w postaci niedużej szalki ważącej. Zaś w rozbudowanych hipermarketach często występują 2 dość charakterystyczne typy tych urządzeń: albo wagi do zabudowy w boksach kasowych, albo wagi etykietujące, instalowane w ramach stanowisk samoobsługowych dla klientów, w działach z produktami wymagającymi pomiaru masy. Z kolei w firmach logistycznych i spedycyjnych, a także w magazynach, hurtowniach czy punktach pocztowych nierzadko spotkamy wagi platformowe. Przykładów można mnożyć, ale wszystkie one potwierdzają jedno: opisywane urządzenia peryferyjne okazują się przydatne naprawdę w różnych sytuacjach biznesowych.

Aspekty zróżnicowania wag elektronicznych

Wagi elektroniczne nie tylko dzielą się na ogólne, odmienne rozwiązania. W ramach swoich podkategorii także potrafią się znacznie różnić. Począwszy od zakresów ważenia (oznaczających pułapy i stopnie precyzji pomiaru masy), a skończywszy na wielu funkcjonalnościach. Opisywane urządzenia peryferyjne potrafią dysponować innymi panelami sterowania, wyświetlaczami (np. zintegrowanymi z obudową wagi lub zamontowanymi na specjalnych wysięgnikach) czy rozwiązaniami dotyczącymi zasilania. Niektóre modele kalkulacyjne posiadają opcję liczenia sztuk produktu, które ważą tyle samo. Są również urządzenia takie jak wspomniana waga etykietująca, wyposażone we własną bazę PLU oraz mechanizm drukujący. Nie wspominając już o gabarytach i designie. Warto więc zastanowić się, czy nasza działalność gospodarcza nie skorzystałaby na wdrożeniu wagi elektronicznej, a jeśli tak, to jaki model o jakich funkcjonalnościach okazałby się najlepszy w tym przypadku.

1 Komentarz

  1. KriStoFeRRo

    Słuszna mowa – dobre przykłady! 😀 sam właśnie pracuję w branży gastronomicznej i korzystam z szalki ważącej od posnetu 🙂 i dodatkowo mogę polecić takie zestawienie 😀 pozdrawiam innych biznesiaków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *